Defibrylator - SAMARITAN PAD 500 P

Oceń ten produkt jako pierwszy Klient

Dostępność: W magazynie

netto: 5 700,00 zł brutto: 6 156,00 zł
LUB

Szybki podgląd

Defibrylator Samaritanin PAD jest najłatwiejszy w obsłudze zawiera Interaktywny Panel Graficzny
Wiemy o tym, że zagrożenie życia może pojawić się w najmniej oczekiwanych sytuacjach, dlatego też firma HeartSine Technologies
wyprodukowała aparat, dzięki któremu każdy może przeprowadzić skuteczną akcję ratowniczą. Jest to możliwe dzięki Interaktywnemu Panelowi Graficznemu: posiada
tylko 2 przyciski, czytelne, jednoznaczne symbole, polecenia głosowe w języku polskim.Włącz... Słuchaj... Działaj !
Aparat jest gotowy do użycia natychmiast po włączeniu. Moduł PAD-Pak™ sprawia, że ilość czynności
w toku akcji ratowniczej jest ograniczona do minimum - wystarczy włączyć urządzenie. Teraz przez całą akcję ratowniczą przeprowadzą polecenia głosowe w języku polskim.

Bezpieczny i efektywny
Samaritan® PAD został zaprojektowany przez wybitnych amerykańskich naukowców w oparciu
w wieloletnie badania i przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Dzięki zaawansowanej analizie rytmu serca urządzenie automatycznie podejmuje decyzję o tym, czy konieczne jest wykonywanie dwufazowej defibrylacji elektrycznej, zapewniając szybką a jednocześnie bezpieczną i skuteczną pomoc.

Nie jesteś bezradny - możesz pomóc

Defibrylator -  SAMARITAN PAD 500 P

Kliknij na zdjęcie dwukrotnie aby powiększyć

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

Szczegóły

Defibrylator Samaritan PAD 500P

za pomocą trzech prostych symboli i poleceń przeprowadza nawet niedoświadczonych użytkowników krok po kroku przez cały proces postępowania ratowniczego. Stworzony z myślą o powszechnym dostępie do defibrylacji, pozwala na przeprowadzenie całego procesu jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.

Jego innowacyjną cechą jest doradca RKO. Defibrylator ten jak każdy posiada system poleceń głosowych, który informuje krok po kroku, jak należy postępować z poszkodowanym. Jego unikalną cechą jest jednak system wspomagania RKO.

 

Czym jest doradca RKO?
Doradcą RKO nazywamy oprogramowanie, które pozwala na analizę siły uciśnięć klatki piersiowej pacjenta. Nazwa to skrót oznaczający działania medyczne - RKO to resuscytacja krążeniowo oddechowa, która jest nieodzownym elementem udzielania pierwszej pomocy. Oprogramowanie nazywamy doradcą, ponieważ przez cały proces RKO - urządzenie wydaje
polecenia głosowe - skierowane wprost do osoby ratującej życie, zwracając się do niej bezpośrednio i "mówiąc" jak ma wykonywać resuscytację.
Polecenia, które się pojawiają to:
"uciskaj mocniej"
"uciskaj słabiej"
"uciskaj wolniej"
"uciskaj szybciej".
Jeśli RKO wykonywane jest prawidłowo defibrylator potwierdzi to komunikatem "dobre uciski'. Poza komunikatami głosowymi przy ikonie graficznej pojawia się również skala, której kolejne diody zapalają się na zielono przy dobrej sile ucisku. W przypadku zbyt mocnych - skala zaczyna wchodzić w czerwony kolor, więc można na bieżąco zmieniać ich moc.
System ten jest unikalny z kilku powodów. Po pierwsze - nie wymaga dodatkowych urządzeń. Pomiar odbywa się tylko za pośrednictwem dwóch przyklejonych elektrod. Ratujący nie musi więc przykładać do klatki piersiowej Pacjenta dodatkowego urządzenia, jak jest w przypadku innych modeli AED z doradcą.
Co więcej, zwykle w przypadku innych urządzeń siła nacisku jakie urządzenie uznaje za prawidłową to ucisk na głębokość taką samą dla każdego Pacjenta. Warto jednak pamiętać, że klatka piersiowa większego mężczyzny a 13 letniej dziewczynki wymagają tak na prawdę zupełnie innej siły nacisku i 6 cm w przypadku pierwszego pacjenta może okazać się niewystarczające - w przypadku drugiego - zbyt silne. Dlatego w przypadku Samaritana 500P - wykonywane jest badanie które dobiera moc ucisków do danej osoby, zwiększając maksymalnie nie tylko jej bezpieczeństwo, ale i skuteczność prowadzonej resuscytacji.

Samaritan PAD 500P do zasilania wykorzystuje Pad- Pak ™, która zawiera baterie i elektrody umieszczone w jednej kasecie, co oznacza tylko jedną datę ważności do monitorowania i tylko jeden element do wymiany.

Samaritan 500P jest odpowiedni do stosowania u dorosłych i dzieci do 8 roku życia. Dla dzieci młodszych niż 8 lat lub o masie ciała mniejszej niż 25 kg dostępna jest również kaseta Pediatric PAD, która sprawia, ze całe urządzenie działa w trybie pediatrycznym.

 

Co wyróżnia nasze AED?

 

  • Lekkość, poręczność. PAD 500P Waży nieco ponad 1 kg, co sprawia że jest średnio o 56% mniejszy od innych przenośnych defibrylatorów.
  • Czytelność. Obsługa w języku polskim a także tylko kilka symboli, czynią Samaritan PAD prostym w obsłudze nawet dla bardzo niedoświadczonego użytkownika.
  • Odporność na pył i wilgoć. Ocena IP56 sprawia, że defibrylatory Samaritan PAD to urządzenia które cechuje najwyższa ochrona przed pyłem, wilgocią i zanieczyszczeniami.
  • Trwałość. Defibrylatory Samaritan PAD są odporne na wstrząsy, wibracje, co sprawia że są urządzeniami niezawodnymi. Właśnie z tego powodu udzielamy na nie aż 8 lat gwarancji.
  • Zaawansowana technologia. Samaritan PAD 500P wykorzystuje opatentowaną technologię elektrod , zaawansowane i stabilne oprogramowanie i specjalny dwufazowy impuls defibrylacyjny SCOPE®Biphasic - niskoenergetyczna defibrylacja z automatycznie dobraną optymalną dla pacjenta amplitudą, długością impulsu oraz energią wyładowania dla osiągnięcia jak największej skuteczności. Oznacza to, że tylko w przypadku naszych defibrylatorów poszkodowany otrzymuje nie typową dawkę energii - ale dawkę dobraną odpowiednio dla niego, co jest kolejnym elementem zwiększenia skuteczności defibrylacji.
  • Bezpieczeństwo Pacjenta. Defibrylator ocenia EKG pacjenta, jakość sygnału, prawidłowość podłączenia elektrod oraz impedancję ciała. Na podstawie tych pomiarów następuje ocena o konieczności wykonania defibrylacji.
  • Metronom ucisków klatki piersiowej. Aby resuscytacja była jeszcze prostsza, urządzenie generuje dźwięk wyznaczający właściwe tempo ucisków klatki piersiowej.
  • Łatwość obsługi. Mrugająca kontrolka stanu defibrylatora informuje, że Samaritan PAD jest gotowy do użycia. DO jego uruchomienia wystarczy przycisnąć zielony przycisk. Nie trzeba go otwierać, wyjmować z torcy, czy szukać bądź podłączać jakichkolwiek elementów. Urządzenie po włączeniu jest gotowe do natychmiastowego działania.
  • Niskie koszty eksploatacji. Pad- Pak oferuje znaczne oszczędności w stosunku do innych defibrylatorów , które wymagają odrębnych jednostek akumulatorowych i elektrod. Dodatkowo - jeśli nasz sprzęt zostanie użyty w celu ratowania życia - komplet nowych baterii i elektrod przekazujemy użytkownikowi całkowicie bezpłatnie.
Zestaw AED jaki oferujemy zawiera:

 

- Defibrylator AED
- Torbę transportową z wygodnym uchwytem - z kieszenią na AED, oraz drugą tylną kieszenią na zestaw ratunkowy.
- instrukcję obsługi w języku polskim oraz dokumenty.
- Zestaw ratunkowy zawierający nożyce ratownicze, maskę CPR, golarkę, gazę, środki dezynfekcyjne, folia życię i rękawiczki.
- Zintegrowana bateria i elektrody :   Baterię zintegrowaną z elektrodami w jednej kasecie PAD-PAK o łącznej 4 letniej dacie przydatności do użycia,
   z 4 letnią gwarancją na cały element

Wym:20 x 18,4 cm wielkości
8 lat gwarancji na AED i  4 lata gwarancji na baterie i elektrody
90 min zapisu EKG
1,1 kg wagi z baterią 

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów aby wpisać frazy.